Jak zamontować kamery wokół domu?

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych wartości znajdujących się w piramidzie Maslowa. Każdy z nasz szuka sposobu na zabezpieczenie swojego oraz najbliższej rodziny majątku lub życia. Jednym z podstawowych sposobów jest założenie monitoringu. Jednak temat ten przynosi wiele wątpliwości. Kiedy jest najlepszy moment na montaż kamer ? Jak rozmieścić kamery wokół domu, aby obejmowały one jak największy obszar? Jaką liczbę kamer zamontować. Odpowiedzi na ten temat szukaj poniżej.

Najlepszy moment na instalację kamer to ten w trakcie wykańczania domu.

Możemy wtedy bez problemu zaplanować rozmieszczenie kamer i okablowania. Specjaliści zajmujący się profesjonalnym montażem monitoringu polecają system kablowy. Warto również pamiętać, że nie ma co oszczędzać na dzieleniu przewodu na kilka kamer, dzięki temu w przyszłości zaoszczędzimy sobie wiele nerwów, a nasz system będzie działał poprawnie. Najlepiej sprawdza się przewód aluminiowy. Miedziowy choć tańszy jest bardzo często narażony na uszkodzenia i jest bardziej awaryjny. Należy zaplanować położenie rejestratora – bez względu na to gdzie będzie zamontowany – przewód należy doprowadzić bezpośrednio do tego miejsca. Warto zwrócić uwagę na panujące warunki atmosferyczne pył, brud i kurz. Wysokie temperatury mogą skrócić żywotność zamontowanego sprzętu chodzi tutaj o rejestrator i dysk twardy.

Kamery należy zamontować na wysokości około 3 do 4 metrów.

Optymalna wysokość montażu kamery to sufit parteru lub poziom podłogi pierwszego piętra. Jeżeli kamera będzie zamontowana zbyt nisko może zostać bardzo łatwo zasłoniona lub zniszczona przez potencjalnego złodzieja czy włamywacza. Jeśli zaś kamera będzie zamontowana zbyt wysoko utnie ona obraz lub pokaże czarny punkt, a przecież nie o to nam chodzi. W trakcie planowania rozmieszczenia kamer należy zwrócić uwagę na wystające elementy takie jak daszki, rynny i okapy. W przypadku gdy jesteś właścicielem już wyremontowanego domu to pamiętaj, że nie wszystko stracone, nadal można zamontować kamery. Będzie to zadanie troszeczkę utrudnione, ale nadal możliwe. Specjalistyczna firma montująca kamery na pewno znajdzie na to sposób. Naszą ofertę w zakresie instalacji kamer mogą Państwo poznać tutaj: https://jbvision.pl/monitoring-wroclaw/

W Internecie roi się, aż od gotowych projektów rozmieszczenia kamer przed montażem ich w swoim domu możesz je przejrzeć, lecz jednak aby szczegółowo rozmieścić kamery wokół domu warto wybrać się do firmy zajmującej się profesjonalnym montażem. Firma ta przygotuje projekt z rozmieszczeniem kamer. Specyfikacja rozmieszczenia kamer jest uzależniona od wielkości domu lub jego bryły, usytuowania drzwi wejściowych garażu i okien. Coś co może sprawdzić się u naszego sąsiada nie koniecznie może mieć odniesienie do naszego domu i otoczenia wokół niego. Jeżeli mamy wydać na monitoring dość dużą sumę pieniędzy postaramy się jednak, aby to wszystko było zrobione mówiąc kolokwialnie z głową i kamery spełniały swoją podstawową rolę.