Instalacja sieci LAN Wrocław

Lokalne sieci komputerowe – LAN – to dziś jedne z najważniejszych instalacji w budynkach użytkowych, administracji publicznej, usługowych oraz mieszkalnych. Sieci LAN odpowiadają za łączenie ze sobą urządzeń komputerowych na danym obszarze. Najczęściej jest to budynek lub zespół budynków.

montaż i serwis instalacji alarmowych

Do czego służą sieci LAN?

Trudno sobie dziś wyobrazić funkcjonowanie firm, urzędów, szkół, zakładów produkcyjnych bez komputerów, drukarek, skanerów i pozostałego sprzętu komputerowego. Aby móc wygodnie i bezpiecznie korzystać ze wszystkich zasobów i danych, konieczne jest utworzenie sieci lokalnej LAN. Zostają do niej włączone komputery stacjonarne, laptopy, serwery z bazami danych, skanery, aparaty fotograficzne, pamięci

Czym powinna wyróżniać się dobra sieć LAN?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu sieci lokalnych LAN. Możemy dzięki temu zagwarantować naszym klientom wysokie standardy obsługi, fachowe doradztwo i profesjonalizm w każdym podejmowanym działaniu. Korzystając z naszych usług, otrzymują Państwo gwarancję solidnie wykonanej sieci LAN.

Bezpieczeństwo

Dane przechowywane na serwerach, do których można mieć dostęp przez sieć lokalną, stanowią jedną z największych wartości firm, urzędów oraz użytkowników prywatnych. Sieci LAN powinny gwarantować bezpieczeństwo tym danym, odcinając możliwość ich kradzieży z zewnątrz lub nieautoryzowanej modyfikacji.

Szybkość

Zaletą sieci lokalnych jest szybkość działania. Wysoki transfer danych w sieciach LAN zależy od wielu czynników, a przede wszystkim zastosowanych rozwiązań technologicznych i konfiguracji. Szybka wymiana danych usprawnia pracę, jak również ma pozytywny wpływ na integralność danych.

Konfigurowalność

Potrzeby firm zmieniają się wraz z ich rozwojem. Sieci lokalne LAN powinny to uwzględniać i być tworzone w sposób, który w przyszłości pozwoli na ich szybką i łatwą rozbudowę i modyfikację, przy jak najmniejszych utrudnieniach i nakładach finansowych.

Nasza oferta na sieci LAN

Okablowanie sieci strukturalnych LAN

Kompleksowo wykonujemy instalacje sieci lokalnych, łącznie z ułożeniem okablowania strukturalnego we wszystkich rodzajach budynków — urzędy, biurowce, szkoły, szpitale, bloki, hotele.

Pomiary i certyfikacja okablowania sieciowego

Przeprowadzamy szczegółowe pomiary sieci lokalnych LAN wraz z ich certyfikacją. Dokumentacja tego typu może być potrzebna do odbioru instalacji, potwierdzenia jej parametrów, jakości wykonania i bezpieczeństwa.

Połączenia szaf sieciowych RACK

Szafy teleinformatyczne RACK to nieodzowna część każdej sieci LAN. W szafach RACK znajdować mogą się serwery, routery, switche, awaryjne zasilacze UPS i inne. Zapewniamy ich instalację i podłączenie.

Instalacje sieciowe dla przemysłu

Projektujemy i wykonujemy instalacje LAN dla przemysłu, czyli zakładów produkcyjnych, magazynów, biurowców i innych firm o specyficznych potrzebach. Uwzględniamy w swojej pracy obowiązujące w firmach normy i stosujemy nowoczesne rozwiązania.

Sieci bezprzewodowe WI-FI

Tworzymy również uniwersalne sieci bezprzewodowe WI-FI i hotspoty, niezbędne w budynkach użyteczności publicznej i innych. Podczas konfiguracji takich sieci naszym priorytetem jest bezpieczeństwo danych, duża siła sygnału i wystarczająca szybkość transferu danych.