Czym są kamery IP?

Zadajmy sobie na początek podstawowe pytanie – czym są kamery IP? Kamery IP przypominają klasyczne kamery komputerowe połączone portem USB. Jednak w rzeczywistości kamery IP od razu udostępniają obraz w sieci, który możemy podglądać w specjalnej stronie Internetowej, jest to na pewno plusem, ponieważ nie wymaga tworzenia centrum odbiorczego, natomiast obraz z kamery możemy podglądać w dowolnym momencie, korzystając choćby ze smartfonu. Z tych kamer korzysta obecnie bardzo wiele osób prywatnych oraz firm, przykładowo takie kamery IP mogą być montowane w barach, restauracjach, gdzie lokal nie jest specjalnie duży, a ruch w nim potrafi być gęsty.

Ponadto na kamery IP możemy się natknąć na przykład na parkingach i oczywiście na prywatnych posesjach, dlaczego tam?

Takie kamery (jeśli sobie wszystko ustawimy) reagują na ruch i włączają nagrywanie kiedy ktoś się porusza, następnie wysyła nam komunikat, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy bardzo szybko możemy dowiedzieć się o chociażby popełnianiu przestępstwa w naszym domu, czy też w razie potrzeby jeśli kamery mają dobrą jakość, próbować zidentyfikować sprawcę, lub sprawców. Dzięki takim kamerkom możemy też wiedzieć czy nasze dzieci bezpiecznie wróciły do domy, podczas gdy my jesteśmy w pracy.

Jednak pytanie jest jedno – Ile kosztują kamery IP?

Koszt dobrych kamer IP, zaczyna się od 150 złotych, jednak oczywiście możemy znaleźć ich Chińskie odpowiedniki w dużo niższej półce cenowej, jednak jeśli chcemy faktycznie dobrą, skuteczną kamerę IP warto szukać kamer w przedziale cenowym 150zł+.

Sprawdź ofertę monitoringu od JB Vision https://jbvision.pl/monitoring-wroclaw/